Press Room

***

5 Forum Nowoczesnej Diabetologii rusza już 2 grudnia w Poznaniu

Forum to nie tylko konferencja i warsztaty - to przede wszystkim cykliczny program edukacyjny dla diabetologów i członków zespołów terapeutycznych, który odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2022 roku w Poznaniu. Podczas wydarzenia odbędzie się również konkurs na najbardziej innowacyjny projekt/produkt wspierający samokontrolę pacjentów z cukrzycą, prezentowany w ramach Diabetes Innovations Day.

5 Forum Nowoczesnej Diabetologii to wyjątkowe przedsięwzięcie, gdzie w jednym miejscu spotyka się grono największych autorytetów środowiska diabetologicznego, lekarzy praktyków oraz firm, startupów i instytutów realizujących zaawansowane technologicznie prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, służącymi ostatecznie codziennej pracy lekarzy i zdrowiu pacjentów. Z jednej strony jest to miejsce prezentacji nowości, z drugiej – okazja do rozpoczęcia dyskusji na temat szans i zagrożeń dla różnorodnych koncepcji na innowacyjne produkty bądź usługi, które w niedalekiej przyszłości będą wykorzystywane w praktyce. Jest to zatem przestrzeń dla przedsiębiorstw i innych instytucji specjalizujących się w nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących kontroli i leczenia cukrzycy, aby zaprezentować je w działaniu i jednocześnie skonfrontować z wymaganiami środowiska diabetologów.

 - Spotykamy się w gronie diabetologów i członków zespołów terapeutycznych, pogłębiając naszą wiedzę i umiejętności praktyczne. Tegorocznym motywem przewodnim naszego spotkania będzie: „Certyfikat Umiejętności w Nowoczesnych Terapiach Cukrzycy”. Dynamiczny postęp w diabetologii przynosi nowe doniesienia naukowe i rozwiązania technologiczne wspomagające diagnostykę, leczenie cukrzycy i edukację. Czas pandemii unaocznił nam wszystkim jak ogromnym potencjałem dysponujemy w rozwiązaniach telemedycznych. Chcemy by postęp technologiczny w leczeniu cukrzycy nabierał dalej rozpędu, a Forum Nowoczesnej Diabetologii było miejscem, gdzie nie tylko rozmawiamy o innowacjach, ale dzielimy się wiedzą praktyczną i dajemy możliwości sprawdzenia własnych umiejętności w nowych rozwiązaniach, które stały się już codzienną praktyką w leczeniu osób z cukrzycą – powiedziała prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Podczas 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii odbędą się wykłady, warsztaty i debaty poświęcone nowoczesnemu leczeniu cukrzycy.  W „Strefie Nowych Technologii dla Diabetologii” startupy, instytuty, uczelnie oraz firmy będą mogły prezentować swoje innowacyjne projekty dla środowiska diabetologicznego. Podczas „Diabetes Innovations Day” wybrane i nagrodzone zostaną najciekawsze rozwiązania, które w przyszłości skutecznie będą wspierać leczenie cukrzycy.

 
Więcej: 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii
Strefa Nowych Technologii dla Diabetologii: Diabetes Innovations Day

***

Zgłoś się do Konkursu na najbardziej innowacyjny projekt/start up w ramach Diabetes Innovations Day podczas 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii             

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najbardziej innowacyjny produkt lub usługę prezentowaną w ramach Diabetes Innovations Day podczas 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii w dniach 2-3 grudnia 2022 w Poznaniu. Weź udział, wyślij zgłoszenie, zaprezentuj się podczas Forum i wygraj wyjazd na ATTD 2023 do Berlina oraz nagrodę finansową.

Diabetes Innovations Day to innowacyjny projekt i wyjątkowa specjalnie zaaranżowana strefa służąca do prezentacji najbardziej nowatorskich pomysłów, technologicznych odkryć i rozwiązań dotyczących kontroli i leczenia cukrzycy, to także wyjątkowa platforma dedykowana projektom w fazie startup, innowacjom nad którymi prace prowadzone są w instytutach medycznych i na uczelniach, rozwiązaniom już wdrożonym na rynku. Diabetes Innovations Day to również konkurs na najbardziej innowacyjny projekt/produkt wspierający samokontrolę pacjentów z cukrzycą prezentowany podczas 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii. Nie zabraknie więc wybitnych specjalistów z dziedziny diabetologii, która jest jedną z prężniej rozwijających się gałęzi medycyny na świecie.

5 Forum Nowoczesnej Diabetologii to wyjątkowe przedsięwzięcie, gdzie w jednym miejscu spotyka się grono największych autorytetów środowiska diabetologicznego, lekarzy praktyków oraz firm, startupów i instytutów realizujących zaawansowane technologicznie prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, służącymi ostatecznie codziennej pracy lekarzy i zdrowiu pacjentów. Z jednej strony jest to miejsce prezentacji nowości, z drugiej – świetna okazja do rozpoczęcia dyskusji na temat szans i zagrożeń dla różnorodnych koncepcji na innowacyjne produkty bądź usługi, które w niedalekiej przyszłości będą wykorzystywane w praktyce. Jest to zatem idealna przestrzeń dla przedsiębiorstw i innych instytucji specjalizujących się w nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących kontroli i leczenia cukrzycy, aby zaprezentować je w działaniu i jednocześnie skonfrontować z wymaganiami środowiska diabetologów.

Przemiany rynkowe sektora medycznego w ostatnich latach pozwoliły na rozwój nowego modelu innowacyjności: oprócz projektów badawczych, których przeprowadzenie wymaga czasu i sporego kapitału, znalazło się miejsce na koncepcje wykorzystujące nowoczesne systemy informatyczne i teleinformatyczne. One również wymagają finansowania, dają jednak więcej możliwości poszukiwania odpowiedniego inwestora. Oczywiście nie bez znaczenia jest sam pomysł, ale także możliwość jego skomercjalizowania. Równie ważne jest prezentowanie specjalistom najnowszych rozwiązań wspierający leczenie i samokontrolę pacjentów z cukrzycą.

Celem Konkursu jest promocja Wydarzenia Diabetes Innovations Day towarzyszącego 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii i mającego na celu zaprezentowanie najnowocześniejszych technologii wykorzystywanych w medycynie, w szczególności osiągnięć i rozwiązań związanych z prewencją i leczeniem cukrzycy wśród: firm, startupów, instytutów medycznych i uczelni wyższych działających w obszarze nowoczesnych technologii informatycznych, teleinformatycznych oraz sprzętowych wykorzystywanych w medycynie.

Ocena projektów konkursowych będzie dokonana przez Komisję Konkursową w dniach 1-2 grudnia 2022 r. złożoną z dziewięciu członków, w tym z przedstawiciela Komitetu Organizacyjnego 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii, oraz przedstawiciela Organizatora. Przewodniczącym Komisji jest Adrian Szulczyński. Konkurs ma charakter otwarty i przeznaczony jest dla osób i organizacji działających w obszarze rozwiązań medycznych związanych z prewencją i leczeniem cukrzycy. Nagroda w Konkursie ma charakter rzeczowy (bilet wstępu na ATTD 2023 Berlin) i finansowy w wysokości 2500,00 zł i zostanie wręczona podczas Uroczystej Inauguracji Forum.

Nie zwlekaj i zgłoś swój projekt do konkursu na najbardziej innowacyjny produkt lub usługę prezentowany w ramach Diabetes Innovations Day podczas 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii.

POKAŻ projekt specjalistom ze środowiska diabetologicznego. DYSKUTUJ o funkcjonalnościach nowego produktu/rozwiązania z lekarzami praktykami. BĄDŹ częścią najważniejszego technologicznego wydarzenia diabetologicznego w kraju. SKORZYSTAJ ze skali kilkuset uczestników. OPOWIEDZ o swoim projekcie na scenie. ZWERYFIKUJ koncepcję z autorytetami z branży. ZYSKAJ zainteresowanie, bezcenne opinie, partnera biznesowego.

Wypełnij formularz i dołącz multimedialną prezentację swojego projektu w formule „Elevator Pitch” trwającą nie dłużej niż 3 minuty do dnia 30 listopada 2022, następnie zaprezentuj swój projekt na scenie Diabetes Innovations Day podczas trwania 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii. Bądź z nami podczas Wydarzenia – być może odbierzesz główną nagrodę w konkursie.

Partnerem 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii i Diabetes Innovations Day jest Międzynarodowy Kongres Diabetologiczny - ATTD 2023.

Więcej o projekcie: STREFA NOWYCH TECHNOLOGII

Zgłoś projekt: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Więcej o Advanced Technologies and Treatments of Diabetes: ATTD 2023

Kontakt w sprawie uczestnictwa jako wystawca: krzysztof.chodan@casusbtl.pl